baner4
baner1

Proces profesjonalnego prania dywanu

 • Mierzenie i znakowanie

  Mierzenie dywanu, wyszukanie ewentualnych uszkodzeń, ustalenie rodzaju włókna i zdjęcie.
  Mierzenie dywanu

 • Trzepanie mechaniczne i odkurzanie

  Automat Trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, resztki pożywienia. To najważniejsza czynność poprzedzająca samo pranie bez wcześniejszego wytrzepania dywanu nie możliwe jest jego prawidłowe wypranie. Ponieważ pozostawione np. resztki pożywienia będą się rozkładać wewnątrz runa dywanu !


  1 (Small)

 • Pranie zasadnicze i płukanie

  Pranie za pomocą szorowarki tarczowej, jednocześnie dozując i rozprowadzając odpowiednią dla danego dywanu chemię. Szorowarka z odpowiednio dobraną szczotką podnosi runo i wciera środek rozpuszczający brud, po około 15 min dywan spłukiwany jest kilkukrotnie wodą pod ciśnieniem.


  Praniei płukania

 • Wirowanie

  Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min. Usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu.
  34 (Medium)

 • Suszenie

  Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody. Suszenie

* Pranie dywanu nie gwarantuje całkowitego usunięcia plam oraz zabrudzeń (np. silne plamy pochodzenia spożywczego, gumy do żucia, ubytki włókna przez wypalenie, plamy pozostałe po zapieraniu domowymi sposobami powodujące często od farbowanie dywanu. Nie możliwe jest dopranie dywanu w miejscach intensywnego użytkowania, gdzie powstały uszkodzenia runa.