baner2
baner1

baner5

Regulamin korzystania z usług Pralni:

 1. Termin wykonania usługi wynosi do 7 dni.
 2. Pralnia zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania zlecenia oraz prawo do odmowy odbioru dywanu od klienta .
 3. Każdy dywan o wymiarach mniejszych niż 1m2 jest liczony jako 1m.
 4. Klient jest zobowiązany do poinformowania o próbach samodzielnego zapierania dywanu (rodzaj użytych środków).
 5. Dywany z wiskozy i jedwabne przyjmowane są wyłącznie na odpowiedzialność klienta (możliwość zniszczenia niepowtarzalnej struktury).
 6. Pralnia nie odpowiada za ukryte plamy, które ujawnią się po praniu – czyszczeniu.
 7. Pralnia  nie gwarantuje usunięcia wszystkich plam (z herbaty, kawy, lakierów do paznokci, klejów, bejcy, moczu, wina, soków, tłuszczów, coli, wosku, pleśni, plasteliny).
 8. Pralnia informuje, że wszystkie dywany narażone w trakcie ich użytkowania na działanie słońca mogą być miejscowo wyblakłe i że te wady mogą ujawnić się dopiero po usunięciu z nich warstwy brudu.
 9. Pralnia informuje, że na dywanach zwłaszcza z wysokim włosem i na dywanach z polipropylenu często występują uszkodzenia (w skutek użytkowania) takie jak: rozdwojone końcówki, miejsca skulkowane i wydeptane, które tworzą na dywanie obszary ciemniejsze bądź o innych odcieniach. Nie ma to nic wspólnego ze złym wykonaniem usługi prania – czyszczenia lecz ze zniszczeniem dywanu.
 10. Pralnia nie gwarantuje usunięcia charakterystycznego zapachu z dywanów wełnianych. Zapach powoduje naturalna wilgoć znajdująca się w wełnie.
 11. Pralnia nie gwarantuje usunięcia wszystkich zapachów z dywanów w praniu podstawowym, gwarancję daje tylko opcja „usuwanie zapachu” po wcześniejszym zgłoszeniu tej usługi w Pralni.
 12. Pralnia nie odpowiada za zniszczenia dywanów podczas prania takich jak : zniekształcenie, pofalowanie, rozklejenie, zabarwienie klejem(w przypadku dywanów klejonych), oderwanie frędzli i za inne uszkodzenia mechaniczne.
 13. Pralnia nie odpowiada za uszkodzenia dywanów w skutek ich ukrytych wad.
 14. Pralnia uwzględnia reklamacje do 48 godzin od momentu odbioru dywanu przez klienta.
 15. Klient jest zobowiązany odebrać dywan w ciągu 7 dni od wyznaczonej daty odbioru. Po upływie tego czasu reklamacje nie są uwzględniane.
 16. Cennik usług prania dywanów i usług dodatkowych określa cennik pralni zamieszczony na stronie www.czysty-dywan.com.pl w zakładce „Cennik”
 17. Cennik usług prania  nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Ceny mogą się różnić w zależności od wielkości i stopnia zabrudzenia czyszczonych przedmiotów.